„Wygraj swoją codzienność”

1280x400-wygrajcodziennosc

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak mógłby wyglądać ”doskonały dzień”? Czy umiałbyś podać jego wyczerpującą charakterystykę? Zapewne, ilu jest ludzi na świecie, tyle byłoby opisów doskonałego „Dnia Pomysłów”. Każdy miałby swój pomysł na to, jak go spędzić, co robić, gdzie pojechać itp.

Wielu z nas mówi: „kiedyś tam pojadę…”, „pewnego dnia kupię to sobie…”, „jak skończę studia, to się za to zabiorę” itp. Co oznacza termin – kiedyś, pewnego dnia itp.? Dla wielu z nas to bliżej nieokreślone jutro. Jutro, na które czekamy z utęsknieniem, nie wykorzystując możliwości naszego „dzisiaj”. Podejście wielu ludzi do codzienności nie jest zachęcające. Codzienność bywa definiowana jako banalność, rutyna, przyziemność, proza życia pospolitość, nuda…

Co mówi Bóg na ten codzienności?

Jezus powiedział w Ewangelii  Św. Jana 10.10: „Albowiem Ja przyszedłem aby owce miały życie i obfitowały.” To jest niesamowicie dobra nowina dotycząca naszego życia, czyli naszej codzienności, która nie musi być banalna, uboga, nijaka. Jezus przyszedł, byśmy mieli ŻYCIE – codziennie – i obfitowali – codziennie!

Potencjał ukryty w codzienności

Jezus przyszedł na świat, byśmy mieli życie i obfitowali. On chce wypełnić nas swoim życiem codziennie i chce, byśmy obfitowali dzisiaj! Już dziś możemy cieszyć się codziennością i wykorzystywać jej potencjał. Każdej doby, odliczając godziny na sen, dostajemy niezwykły dar – czas, by żyć z Bogiem, rodziną, pracować, kształcić się, pomagać innym. Od nas zależy czy wykorzystamy dobrze ten czas. Codzienność – niby banalna – rzuca nam dziś wyzwanie! Czy zdecydujemy się przeżyć ją jako niezwykłą przygodę z Bogiem czy przebrniemy przez życie, określając je jako przeciętne?

Doceń każdy dzień i każdą sytuację

Moja przygoda z docenianiem codzienności zaczęła się jakiś czas temu od prostego zdarzenia. W swoich zbiorach jak każda kobieta mam mnóstwo świeczek, świeczuszek, dzbanuszków, filiżanek – trzymanych na specjalne okazje. Co jednak jest tą specjalną okazją?

Z  nieumiejętności konkretnego określenia, czym jest specjalna okazja, żadne wydarzenie nie było zbyt specjalne, wyjątkowe, by z tych rzeczy skorzystać. I tak któregoś dnia, robiąc porządki w kobiecych zbiorach, z przykrością musiałam stwierdzić, że świeczki zniszczyły się, wypłowiały i nie doczekały tej specjalnej okazji. Pamiętam myśl, która się wtedy pojawiła: „mogłaś je przecież użyć, pachniałyby pięknie w ten zwykły poniedziałek a teraz musisz je wyrzucić i nie użyjesz ich już na żadną okazję. Po co czekać? Uczyń każdy dzień i każdy moment specjalnym, po prostu doceń go.”

Niecodzienna codzienność dzięki codziennej relacji z Jezusem

Nie czekaj na specjalne okazje, bo dziś jest specjalna okazja. Nie marnuj dni w oczekiwaniu na ten idealny dzien. Ten idealny, specjalny dzień to „Dzisiaj”. Kiedyś usłyszałam takie zdanie, które według mnie dobrze oddaje to, jak powinniśmy żyć każdego dnia: „Złap dzień i wyciśnij jak cytrynę.”

Siła jaką otrzymujemy dzięki codziennej relacji z Jezusem jest niezwykła. To dzięki tej relacji mamy wyostrzony wzrok, widzimy wyraźniej. Bez relacji i bliskości z Ojcem tracimy ostrość widzenia. Noszę okulary i doskonale wiem, co znaczy brak ostrości. Wszystko wokół jest rozmyte, bezbarwne. Muszę się wysilić, zmrużyć oczy, by coś dostrzec. Tak samo jest z nami, kiedy brak nam codziennej relacji z Bogiem.

 Uczyń  codzienność wartością a będziesz ją doceniał

Znamy doskonale często padającą odpowiedź na pytanie: „Co tam u ciebie? – A wiesz, „szara rzeczywistość”. Nie brzmi to zachęcająco. Czy jednak tak musi być? Jeśli uczynisz codzienność wartością, czymś co jest ważne, minuty i godziny nie będą Ci dłużej „przelatywać przez palce”.

Radość z Pana jest nasza siłą!

Już od pierwszych minut poranka stajemy przed wyborem, jak przeżyjemy dzisiejszy dzień. Świadomość ilości codziennych rzeczy do zrobienia, spotkań zadań, które mamy do załatwienia, może wywołać niepokój. Coś w środku podpowiada – marzę, by ten dzień się już skończył! Mamy wtedy wybór – albo poddamy się temu i w oczekiwaniu na wieczór stracimy dzień albo możemy zatrzymać się i ogłosić w imieniu Jezusa, że to będzie dobry dzień. Może przed nami mnóstwo zadań do zrobienia, ale o wiele większy Bóg jest po naszej stronie! On jest zainteresowany każdym naszym spotkaniem, zebraniem i zadaniem. Chce w nich uczestniczyć.

Zanim włączymy „play” codziennego filmu, zbliżmy się do Pana, przylgnijmy do Niego i pozwólmy Mu zbudować nasz poranek i dzień. To bliskość Boga daje nam siłę, by przejść przez każdą okoliczność. Pozwólmy Bogu napełnić nas dobrymi myślami. Zapewniam Cię – to  pomoże Ci bardziej niż najmocniejsza na świecie kawa.

Myśli o pokoju

„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją” – Księga Jeremiasza 29.11

Bądź on-line z Bogiem cały dzień. Możesz wygrać dzięki temu każdy swój dzień. To połączenie bez limitu transferu danych i całkowicie za darmo!

Wygraj swoją przyszłość budując codzienność

Patrząc na ludzi, którzy w swoim życiu do czegoś „doszli”, odnieśli sukces możemy się od nich uczyć. Sportowiec, którego widzimy stojącego na podium, pełnego radości, przeszedł drogę do sukcesu. Na jego zwycięstwo składały się codzienne treningi, codzienna dieta. W dojściu do sukcesu  pomogło mu to, że wygrał swoją codzienność. Nie zrezygnował w walce o swoje marzenia i dziś może cieszyć się sukcesem.

Ty również nie rezygnuj! Pamiętaj – jesteś w codziennej podróży z Bogiem. Demonstruj zwycięstwo Jezusa każdego dnia!

„Mogę wszystko w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie” Flp. 4.13.

Małgorzata Busz

Nadchodzące wydarzenia

  1. Spotkanie niedzielne poprowadzi Marek Handke

    21 lipca Godzina: 10:00 - 11:30
  2. Spotkanie niedzielne poprowadzi Hubert Radlicki

    28 lipca Godzina: 10:00 - 11:30
  3. Spotkanie niedzielne poprowadzi Marek Handke

    4 sierpnia Godzina: 10:00 - 11:30