„Gdy będziesz przechodził przez wody, będę z tobą, a gdy przez rzeki, nie zaleją cię; gdy pójdziesz przez ogień, nie spłoniesz, a płomień nie spali cię”. Iz. 43,2

1280x400px_MANNAznieba

Jesteśmy wierzącymi ludźmi, polegamy na Panu. Żyjąc tu, na tym świecie, czasami myślimy, że nas – ludzi wierzących, ominą wszystkie przykre sytuacje. Takie są nasze naturalne pragnienia, chcielibyśmy, żeby tak właśnie było, ale w przytoczonym wyżej cytacie czytamy, że nie zawsze tak będzie.

Może będziesz przechodził przez sam środek poważnego problemu – przez wodę, przez ogień, ale zauważ proszę, że Bóg zawarł w tym fragmencie obietnicę, że On będzie z tobą! Różne trudne okoliczności mogą próbować dosięgnąć cię, natomiast to, że Bóg będzie z tobą gwarantuje, że przejdziesz je zwycięsko. Niekoniecznie zawsze doświadczysz problemów, nie zawsze „wejdziesz w nie”, ale mogą być na tyle blisko ciebie, że wręcz poczujesz temperaturę płomienia. Co może być tą „temperaturą”? Czasami będziesz źle potraktowany, usłyszysz o sobie krzywdzące opinie, które będą próbowały tobą zawładnąć, czasami nie otrzymasz tak szybko jak chcesz tego, o co prosisz, może ktoś cię zdradzi, może ktoś odejdzie. Nie ma możliwości zbliżyć się do problemu – płomienia i nie odczuwać bijącego od niego gorąca. Mimo, że temperatura jest wysoka, jednak obietnica brzmi – płomień nie spali cię. Niekorzystne sytuacje, zagrożenia, przykrości mogą próbować nas otaczać, ale jest obietnica dla wierzących, że Pan będzie blisko nas, na tyle blisko, by przejść wszystkie te sytuacje pomyślnie.

Modlitwa: „Ojcze, dziękuję Ci, że Ty zawsze jesteś ze mną!”

Nadchodzące wydarzenia

  1. Grupa Uwielbienia

    30 stycznia Godzina: 19:00 - 21:00
  2. Grupa Młodzieżowa

    31 stycznia Godzina: 19:00 - 21:00
  3. Spotkanie niedzielne poprowadzi Wojciech Kolinka

    2 lutego Godzina: 10:00 - 11:30