Historia kościoła

CCMD Historia kosciola baner_small

Centrum Chrześcijańskie Miecz Ducha

Jesteśmy ponaddenominacyjnym kościołem, wyznającym prawdy zawarte w Słowie Bożym. Nasza historia rozpoczyna się w 1984 roku, kiedy to nawrócił się Andrzej Stawikowski, pastor naszego kościoła. Przez kilka lat od tego momentu nosił on w swoim sercu pragnienie od Boga o założeniu wspólnoty kilkudziesięciu osób, w której każdy będzie czuł się jak w rodzinie. W rodzinie, w której Bóg będzie na pierwszym miejscu. Wtedy pastor nie wiedział jeszcze, że to pragnienie wspólnoty przerodzi się w wizję, którą Bóg będzie chciał poszerzyć.

Kilka lat później, w 1991 roku rozpoczęły się pierwsze spotkania grupy 13 osób – był to początek wspólnoty w Kościele Katolickim. Kolejne lata przyniosły wzrost liczby członków wspólnoty do kilkudziesięciu osób. Przed pastorem pojawiło się wiele wyzwań, ale też niesamowitych doświadczeń ponadnaturalnych odpowiedzi od Boga na modlitwy. Tak zaczął powstawać Kościół.

14 stycznia 1998 roku – zostaliśmy oficjalnie zarejestrowani jako Kościół Chrześcijański Miecz Ducha.

Od tamtego czasu w naszym Kościele powstało kilka służb – od grupy modlitewnej po przedszkole (zapraszamy do zapoznania się ze służbami w zakładce: służby). Miało też miejsce wiele wspaniałych dla nas wydarzeń:

 • przez 11 lat prowadziliśmy Szkołę Biblijną, w której podstawową wiedzę biblijną i zachętę do relacji z Bogiem otrzymało pond 200 studentów;
 • w mieście zasłynęliśmy z pikników rodzinnych;
 • organizujemy wyjazdowe seminaria dla kobiet i mężczyzn – pomagające im w odkrywaniu swojej tożsamości w Bogu i duchowym rozwoju;
 • koncerty – gdzie chcemy nie tylko pokazać, że potrafimy grać i śpiewać, ale przede wszystkim czcimy Boga;
 • seminaria z udziałem gości;
 • bale dla dzieci;
 • zorganizowaliśmy kurs biblijny prowadzony przez nauczających z Kościoła Livets Ord z Uppsali (Szwecja);
 • kikukrotnie odbyły się dziecięce warsztaty wakacyjne, obozy letnie dla młodzieży i dzieci;

Mamy jasno określony kierunek i wizję do wypełnienia. Jesteśmy w trakcie jej realizacji. Dzięki Duchowi Świętemu, który nas prowadzi, zmierzamy w przyszłość.

Nadchodzące wydarzenia

 1. Spotkanie niedzielne poprowadzi Małgorzata Spisz

  20 stycznia Godzina: 10:00 - 11:30
 2. Spotkanie Modlitewne

  22 stycznia Godzina: 19:00 - 20:00
 3. Grupa Uwielbienia

  24 stycznia Godzina: 19:00 - 21:00